„Szerintetek kik Magyarország
legbátrabb női? – Most te is jelölhetsz valakit a SzuperWMN-díjra!” Ez olvasható
egy felhívásban.
„Mit
jelent bátornak lenni egy olyan országban, ahol csöndben maradni, „szerényen
meghúzódni”, „botránymentesnek” lenni, „a magad dolgával törődni”, nem kitűnni
a legnagyobb erények közé sorolhatók? Ahol a minisztériumok élén per pillanat
0, azaz nulla nőt találsz? Ahol a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagjai
között kétszer annyi László nevű tudós van, mint nő. ”
Ezt mondjuk nem ellenőriztem le, de nem tudom, ki tehet arról, hogy egyes hölgyek a külsejükkel törődnek, és nem a fizikával vagy a történelemmel? Nem tudok olyan törvényről, amely tiltaná a nőnemű állampolgárokat a tudományos fokozatok elérésétől.
Ezt mondjuk nem ellenőriztem le, de nem tudom, ki tehet arról, hogy egyes hölgyek a külsejükkel törődnek, és nem a fizikával vagy a történelemmel? Nem tudok olyan törvényről, amely tiltaná a nőnemű állampolgárokat a tudományos fokozatok elérésétől.
Nem
hinném, hogy az akadémia akkor végez jó munkát, ha most öt évig nem vesznek fel
tagságukba férfit, akármekkora munkássága is van, mert most nőket kell. Az
igazi egyenlőség abból áll, hogy nyitva a terep. Az nem egyenlőség, hogy
előnyöket kell adni.
Az
összes balos utópia az emberi természet megkerülésére játszik. A nők többsége
nem azért nem megy férfi területre, mert szellemileg nem alkalmas, hanem mert
lelkileg és biológiailag másfelé viszik hajlamai. A társadalomnak vannak
íratlan szabályai, amit mindenki tud, de nem foglalunk törvénybe. A közösség
szempontjából pedig egyedül az a lényeg, hogy valami működjön. És mindig is úgy
működött, hogy a férfi utat tör nyílt terepen (a társadalomban), és a nő a
finomhangoló.
De
kérdeznék valamit. Bátorság kell-e annak a túléléséhez, hogy egy ösztönös rúgó mozdulatért
ellened fordul a munkahelyed, a magyar és világsajtó, halálosan megfenyegetnek
a muszlimok, a botrányba belehal az anyósod, a férjed nem tudja befejezni az
egyetemet, és ha ez nem volna elég, a sok „igazi” nő még megkérdőjelezi a
nőiességedet is? Mert gondolom László Petra nem lesz a jelöltek között, csak valami
nyilvánosan szoptató anya, meg valaki, akit a férje nem „korlátoz”, és azzal
megy színházba, akivel akar.
(Liezen-Mayer Sándor /1839-1898/ festménye)







